Careers

Thank you for considering employment with Interactive Systems & Business Consulting S.R.L. If you feel that your skills and experience are aligned to the career opportunities posted below, please do not hesitate to contact us.

Available Positions

Our company is actively recruiting candidates for available positions listed below. If you are interested, examine the position details and use the associated form to apply. We will respond promptly.

Oraș de lucru: București
Nivel carieră: Mid-Level (2-5 ani)
Limbi străine: engleză
Permis conducere: B

Candidatul ideal

  • Diplomă de studii superioare în știința calculatoarelor, informatică, automatică sau similar;
  • Calități de comunicare foarte bune atât în scris cât și oral;
  • Capabilitate de adaptare și lucru atât independent cât și în cadrul unui colectiv;

Descrierea jobului
Participarea, în cadrul unei echipe de proiect, la realizarea de produse hardware și software, folosind tehnologii și metodologii de dezvoltare în conformitate cu ultimele standarde la nivel internațional, din domeniul dezvoltării.

Calificări si cerințe candidat:

  • C/C++
  • uClinux
  • Makefile
  • Network Programming
  • Threat / Concurrency in C Programming
  • Networking
  • Git

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Asigurarea unei perspective profesionale, motivante;

    Attach your CV:
    By clicking APPLY, you agree to our Privacy Policy regarding the processing of personal data

    Nivel carieră:  Mid-Level (2-5 ani)
    Permis conducere:  B

    • Java 8
    • Spring – Spring Boot
    • Maven
    • VoIP
    • Asterisk – SIP Protocol
    • Linux/Ubuntu
    • Java Network Programming
    • Java Concurrency
    • Network Protocols (UDP, TCP, FTP, SNMP…)
    • JSON
    • XML
    • Git/GitLab